banner
banner

Kurban Bayramı Ankara Çıkışlı İstanbul Saraylar Adalar Şile Ağva Turu

432
banner

Ankara’dan İstanbul Turu

Kurban Bayramı Ankara Çıkışlı Konaklamalı İstanbul “Saraylar” “Adalar” “Şile Ağva” Turu

TUR TARİHİ: 
2-3-4 EYLÜL 2017 (1 Eylül Cuma Akşam Ankara Hareketli)

2 Gece Konaklamalı 3 Gündüz İstanbul “Saraylar” “Adalar” “Şile Ağva” Turu

Gidiş Dönüş Ulaşım + İlk Gün Boğazda Restoranda Kahvaltı + 4 Yıldızlı Otelde 2 Gece Konaklama + Otelde 2 gün açık büfe sabah kahvaltısı + Otelde 2 gün akşam yemeği + Adalar vapur ücretleri + Profesyonel Rehberlik + Refakat + Araç içi ikramlar + Seyahat sigortası HEPSİ DAHİL 450 TL

2 Gece 3 Gündüz Kişi başı sadece 450 TL
4-12 Yaş Gezi Ücreti 400 TL

Konaklama: Bağdat Caddesi bitişiğindeki “Dream Hill Otel İstanbul” ‘da yapılacaktır.

Kurban Bayramı  İstanbul “Saraylar” “Adalar” “Şile Ağva” Turu Programı:

YOLA ÇIKIŞ : 1 Eylül 2017 Cuma akşamı saat 23:45 ‘te Ankara Kızılay Avm Önü, 00:10 Armada Avm, 00:20 Carrefoursa Avm Önü, 00:30 Optimum Avm önündeki buluşmalarımızın ardından araç içi ikramlarımız ile İstanbul seyahatimize başlıyoruz.

1.GÜN :  DOLMABAHÇE SARAYI -TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA MÜZESİ – YEREBATAN SARNICI – DİKLİTAŞ – SULTANAHMET CAMİİ

2 Eylül 2017 Cumartesi günü sabah saatlerinde her tarafı tarih kültür kokan İstanbul’a varıyoruz. Sabah boğaz manzarası eşliğinde  alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimiz eşliğinde İstanbul turumuza başlıyoruz. İstanbul turumuza ilk olarak; güzel ve tarihi tüm eserleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Tarihi Yarımada gezisiyle başlıyoruz. Hristiyanlık tarihinin en önemli yapıların birisi olan ve 961 yıl kilise olarak kullanılan, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethiyle birlikte camiye çevirdiği ve 482 yıl cami olarak kullanılan ve en son Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle 1935 yılında müzeye çevrilen ve 79 yıldır müze olarak kullandığımız Ayasofya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ayasofya Müzesi gezisi ardından Yerebatan Sarnıcını dolaşıyoruz. Yerebatan Sarnıcı gezisi sonrasında Sultan Ahmet Meydanındaki 3500 yıllık bir tarihe sahip olan Dikilitaş’ı ve Eski Hipodrom Meydanı gezilerimizin ardından Sedefkâr Mehmet Ağa’nın muhteşem eseri “BlueMosque” olarak da bilinen Sultan Ahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizin Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve Osmanlı Devleti’nin 380 yıl boyunca idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı gezisini tamamladıktan sonra Dolmabahçe Sarayına doğru hareket ediyoruz. Dolmabahçe Sarayı gezisini de tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.GÜN :  HEYBELİ ADA – BÜYÜK ADA – BURGAZ ADA – KINALI ADA

3 Eylül 2017 Pazar sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Bostancı vapur iskelesine geçiyoruz ve buradan 09:15 Adalar vapuru ile Adalar turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir vapur yolculuğu sonrası Heybeli Ada’ya varıyoruz. 1773’ten günümüze kadar gelmiş Eski Deniz Harp Okulu, İsmet İnönü Evi ve açık olması halinde Ruhban Okulu’nun görülmesi sonrasında Büyük Ada’ya hareket ediyoruz. Büyük Ada’da dileyen konuklarımız fayton ile ada turu yapılabilir, bisiklet kiralayıp adada gezebilir, mevsim uygunsa yüzmek isteyen konuklarımız denize girebilir ya da sahilde Marmara manzarasına karşı çay içebilirler. Serbest zamanın ardından bostancıya dönüş için vapura geçiyoruz ve araçlarımıza geçerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenme ve serbest zaman.

3.GÜN: ŞİLE – AĞVA

4 Eylül 2017 Pazartesi sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası toplanıp otelimizden ayrıldıktan sonra Şile’ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Tarihi M.Ö 12.000 – 6.000’lere kadar inen Şile‘ye varıyoruz. Şile Limanı, Dünya’nın en büyük deniz fenerlerinden biri olan Şile Feneri ve Şile Kalesigezilerimizin ardından Göksu ve Yeşilçay dereleri arasındaki deltaya, alüvyonlar üzerine kurulmuş, eski zamanlarda Ceneviz ve Venedikliler’in kolonisi olan yerleşim bölgesi, 50 metre eninde 2,5 kilometre uzunluğunda kumsala sahip Latincede “ iki dere arasındaki köy ” anlamına gelen Ağva‘ya varıyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından hemen Karadeniz’in mavi ve yeşil sularına doyumsuz bir şekilde bakıyoruz. Yemyeşil doğası, Karadeniz’in masmavi suları ile Ağva‘da vereceğimiz serbest zamanda Şile bezi alış-verişi yapmayı unutmayın. Arzu eden misafirlerimizle Göksu nehrinde tekne gezisi yapıyoruz. Sonrasında belirlenen saatte buluşmamızın ardından Ağva’dan ayrılıp direk Ankara’ya hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız ve gerekli molalarımızdan sonra akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Araç Biniş Noktaları
1 Eylül 2017 Cuma Akşam

23:45 – Kızılay Avm
00:10 – Armada Avm
00:20 – Carrefoursa Avm
00:30 – Optimum Avm

2 Gece 3 Gündüz Kişi başı sadece 450 TL
4-12 Yaş Gezi Ücreti 400 TL

Ücrete Dahil Olanlar
– Lüks Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
– 2 Gece 4 Yıldızlı Otelde Konaklama
(Dream Hill Otel İstanbul)
– İlk Gün Boğazda Restoranda Kahvaltı (1)
– Otelde Açık Büfe Sabah Kahvaltısı (2)
– Otelde Akşam Yemeği (2)
– Adalar Vapur Ücretleri
– Seyahat Sigortası
– Profesyonel Rehberlik ve Acenta Refakat Hizmetleri
– Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayanlar
– Kişisel Harcamalar
– Öğle Yemekleri
– Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Gezimiz A sınıfı Seyahat Acentesi Berlika Tur güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.
Türsab Plaka No: A-7872

Bilgi ve Rezervasyon:
Telefon: 0532 797 18 47
Acente: Atatürk Bulvarı Sanlı İş Hanı 105 / 215 Kızılay /Ankara

· · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir